;

Suda Cinsel İlişki Gebelik Oluşturur mu?

Yayın Tarihi : 2018/03/12 11:20 • Güncelleme Tarihi : 2021/10/30 01:25 •

Gebelik; sperm ve yumurtanın, vajinada birleşmesi neticesinde oluşur

Gebelik; sperm ve yumurtanın, vajinada birleşmesi neticesinde oluşur. Gebeliğin kesin oluşması için; spermin vajinayla direk temas kurması gerekir. Bu kural; küvette, denizde, havuzda veya herhangi bir ortamda değişmez.

Zaten penisin, vajina içerisine girmesinin manası budur. Yani dışarıdaki etkilerden uzak kalması ve böylece üremenin sağlanması, sağlıklı bir fizyolojik yapının olduğunu ifade eder. 

Suda girilen ilişkide penis, vajinaya, rahim ağzına direk temas halinde ise gebeliğin oluşmaması için hiçbir sebep kalmamıştır. Bu durumda en çok sorulan sorunun da cevabı karşımıza çıkıyor: cinsel ilişkide meninin vajinaya akmasından sonra banyo yapılması veya vajinanın yıkanması gebeliği engeller mi? Hayır. Spermin rahim içine boşalması durumunda, sonrasında yapılan hiçbir yıkama gebeliği engellemez. Çünkü sperm, sahip olduğu kuyruk yapısı gereği, öyle hızlı hareket eder ki; gebelik kanalına geçtiği anda artık yumurtayı döllemesi için hiçbir engel kalmamış olur.

Boşalma su içine olmuşsa; ancak bu durumda gebelik mümkün değildir. Çünkü, su içerisinde spermler kolayca dağılır ve yoğunluğunu kaybeder. Spermin rahim içerisinde kaygan olmasını sağlayan meni de su içinde dağıldığından, artık gebelik imkansız hale gelir. 

Her Boşalma Hamilelikle Neticelenir mi?

Bu aslında çok açık bir sorudur. Çünkü; eğer her cinsel ilişki gebelikle neticelenseydi; kısırlık gibi bir kavram ortaya çıkmazdı. Haliyle gebeliğin olması sadece cinselliğin yaşanmasına bağlı değildir. Ayrıca bu durumu destekleyen bir yumurta ve sperm yapısı da barındırması gerekir. 

Bir spermin, bir yumurtayı döllemesi yani; gebeliğin meydana gelebilmesi için kesinlikle, spermin ve yumurtanın yetkin olması gerekir. Bu ne demektir? Yani sperm; yeterince hareketli, çok sayıda ve kaliteliyse, yumurta ise; yeterince büyüklüğe ulaşmış ve yeterince besine sahipse bir gebelik ortaya çıkabilir. Bu sebeple her cinsel birleşmenin neticesi gebelik değildir ki, su içinde yaşanan cinsellik de bu duruma tabidir.  

Yorumlar

Yorum
; ;