Adetim bittikten sonra iliskiye girdim boşalma olmasada 12 saat icerisnde ertesi gün hapi aldım.

Adetim bittikten sonra iliskiye girdim boşalma olmasada 12 saat icerisnde ertesi gün hapi aldım daha sonra da girdim bir kere korumasız 2 kere prezervatifle.Adetime 5 gün kala kahverengi akıntı geldi ara ara siyah ta geldi. Daha sonra tam adet günümde adetim oldu yani normal acik degil ama koyu kan seklinde günlük 3 ped degistirecek sekilde 2 gün boyunca geldi ama 3. Ve 4. Gun siyah kan geldi az az geldi ve bitti adet mi olmusum yerlesme mi hamile olma ihtimalim var mi

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. İlişki sonrası ilave bir doğum kontrol veya hamilelik önleme metodu olan ertesi gün hapını uygun zamanda almışsınız. İlişkileriniz de prezervatif ile ve prezervatifsiz olmuş.Adetiniz de olması gerektiğ zamanda gerçekleşmiş.Adetliyken de  günlük 3 ped değiştirdiğinizi ifade ediyorsunuz.Ancak gördüğünüz kanamanın adet değil de yerleşme kanaması olduğundan şüphe duyuyor ve hamilelikten endişe ediyorsunuz.

Durumunuzu değerlendirdikten sonra sorunuzu hemen cevaplayalım. Hamile olma ihtimaliniz bulunmuyor. Gelelim sebeplerine, sebeplerini güzelce açıklayalım ki içiniz rahat etsin.

Öncelikle uygun zamanda alınan ertesi gün hapı son derece koruyucudur. Siz de önerilen zamanda bu hapı kullanmışsınız. İlk 24 saat içinde alınan ertesi gün hapı hamileliliği önlemede %97  oranında etkilidir. Başlıbaşına bu bile gebelik ihtimalini son derece aza indiriyor.Ayrıca daha önemlisi beklenen tarihte adetinizi görmüşsünüz ve günde 3 ped değiştirdiğinizi belirtiyorsunuz. Bu normal bir adet kanamasıdır ve hamilelik ihtimalinin ortadan kalktığını kesin olarak gösterir. Üstüne görme kanaması bu kanamadan kesinlikle çok daha farklıdır. Bir kere üstüne görme kanaması taş çatlasa bir kaç damla kandan oluşur. Bu şekilde 3 ped değiştirtecek kadar asla olmaz. Ayrıca asla 3-4 gün sürmez üstüne görme kanaması sizde olduğu gibi. Bu nedenle içiniz rahat olsun gördüğünüz kanama üstüne görme değil bildiğimiz adet kanaması. Adet kanaması görülmesi de gebelik ihtimalinin ortadan kalktığını ifade eder.

Sonuç olarak hamile kalma ihtimaliniz yok.