CRP değerim 70.7 çıktı.

Yaşım 23. Geçen haftadan beri ses kısıklığı öksürük halsizlik vardı. Dün ateşım 40.7 olunca hastaneye gittim. Serum taktılar,tahlıl yaptılar ve raporda crp70.7 yazıyordu. Ateşim bu yüzden midir?

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil sonucunuzda CRP değeri 70.7 yüksek olarak görülüyor. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.Ateşiniz olması da bir enfeksiyon olasılığını destekliyor.CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?