Doğum kontrol hapı ve sürtünme sonrası hamilelik ihtimali

Merhaba, ben pcos hastası olduğum için yaklaşık 1.5 senedir yasmin doğum kontrol hapı kullanmaktayım. Sürtünme ile gerçekleşen ilişkim oldu boşalma olmadı, birleşme olmadı ama vajina girişine zevk suyu bulaşı olabilir. İlişkiden sonra 10 gün sonra tam gününde adet gördüm adetliyken idrar testim negatif çıktı adet bittikten 1 hafta sonra tekrar idrar testim negatifti 2. ay da tam gününde adet gördüm. Göreceğim 3. adete şuan 1 hafta var fakat normalde hiç olmaz memelerimde ağrı hissediyorum 1 gecedir.. hamilelik var mı? yardımcı olur musunu

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. İçiniz rahat olsun hamilelik yok. Neden mi yok?, sebeplerini sıralayım.

1.Belirttiğiniz ilişki sonrası zaten hamilelik ihtimali bulunmamakta anlattığınız ilişki sebebiyle. Boşalma olmadıysa zaten bu tür bir ilişki sonrası yani sürtünmeyle ilişiki sonrası hamilelik ihtimali sıfırdır.<

2. Zaten kullanmış olduğunuz doğum kontrol hapı da hamile kalmanızı engelliyor.

3. İlişki sonrası adet görmüş olmanız zaten hamilelik ihtimalinin ortadan kalktığı gösterir.

4. Aslında gerek hiç olmamasına rağmen gebelik testi yapmışsınız adetliyken, o da negatif çıkmış. Adetli olmak zaten yukarıda belirttiğim gibi gebelik ihtimalinin tamamıyla ortadan kalktığını gösterir.

5. İlişki sonrası zaten adet görmüş olmanız hamilelik durumunun ortadan kalktığını göstermekte, bu nedenle başka bir ilişki olmadıkça sonraki adet dönemlerinde zaten hamilelik ihtimai bulunmamaktadır.

Sonuç olarak hamile değilsiniz, rahat olsun. Hayatın tadını çıkarın. Sevgilerimle,