Erkek arkadaşımla arkadan ilişki yaptık yaklaşık nerdeyse 1 ay geçmek üzere herhangi bir hamilelik belirtisi yok

Erkek arkadaşımla arkadan ilişki yaptık yaklaşık nerdeyse 1 ay geçmek üzere herhangi bir hamilelik belirtisi yok ilişkiden 1 hafta sonra adet olmam gerekiyordu olmadım test yaptım test ise negatif çıktı sizce hamile miyim yoksa aşırı stres yapmamdan mı kaynaklıdır ? çünkü fazla stres yaptım..

Tahlil.com Cevabı :

Sizin gibi yaşadığı ilişki sonrası çoğunlukla pişman olan veya hamilelik ihtimali nedeniyle oldukça huzursuz olan okurlarımız da, bazen psikolojilerini bozacak kadar derecede hamilelik korkusu bulunuyor.Adet görmüş olsa da hamile olacağından hala şüphelenen, gördüğü adet kanamasını üstüne görme zanneden ama aslında üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkı bile bilmeyen veya gebelik testi negatif çıktığı halde yine de hamilelik korkusu olan okurlarımıza önerimiz, bu kuşkuları giderek daha da artıyorsa psikolojik bir destek almaları yönünde.Ayrıca sakin bir kafayla ve dikkatli bir şekilde aşağıdaki bağlantıda verilen tüm konuları detaylı şekilde okumanız da, bilgisizlik nedeniyle duyabileceğiniz korkuları yenmenizde işe yarayacaktır.Hamile nasıl kalınır, ne tür ilişkilerde hamile kalınmaz?