Görüşünüz Nedir? Kız arkadaşım hamile mi?

Merhabalar, kız arkadaşımla vajinal olmayan bir ilişki yaşadık. Eliyle mastürbasyon yaptı bana sonra boşalma gerçekleşti. Onun üstünde kıyafetleri vardı pantolununa çok az bir sperm geldi dizinin tarafına. Daha sonra ben kıyafetimi değiştirdim sperm olan yerlerimi sildim ama bulunduğumuz koltuğu silmedim bir miktar orda da sperm vardı. 5 dakika sonra kız arkadaşım koltukta boşaldığım kısma oturdu temas etti benim kucağıma oturdu ve kıyafetine az miktarda olsa sperm bulaştığını tahmin ediyorum. Ben sperm bulaşan kıyafetlerimi değiştirdim lakin belki benim üstümde de az da olsa vardır hani. Daha sonra kız arkadaşım tuvalete gitti vajinasıyla temas etmediğini söylüyor ama kıyafetine az da olsa bulaşan sperm eline gelse ordan vajinasına dokunsa boşalmadan 10 15 dakika sonra gebelik ihtimali doğar mı ? Kız arkadaşım bu olaydan 3 gün sonra normal regl oldu 3.5 gün sürdü pıhtılıydı. Daha sonra yine olaydan 26 gün sonra yine regl oldu 4.5 gün sürdü pıhtılıydı 3 pedi dolduracak kadar var olduğunu söyledi. Regli son 1 senedir 26-30 gün arasında oluyor. Yani düzenli adet görmesi beklediği tarihlerde adetini olması bu ilişkiden bir riskin olmadığını gösterir mi ? Annesinin ona hamile kaldığını öğrendiğinde iki kez regl olduğunu söylemiş o biraz korkuttu bizi. Lakin kız arkadaşım iki kez beklediği tarihlerde her zaman olduğu gibi adet gördü. İlki ilişkiden üç gün sonra diğeri reglinden 26 gün sonra. Endişe etmemiz gereken bişey var mı ? Çok korkuyoruz:/

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, endişe etmeniz gereken bir şey yok. Kız arkadaşınızın hamilelik ihtimali yok. Öncelikle belirttiğiniz bir ilişki ve boşalma sonrası hele giysilerde varsa sperm hücrelerinin bu şekilde kız arkadaşınızın vajinasına ulaşıp onu hamile bırakma olasılığı yoktur. Zaten sperm hücreleri boşalma sonrası kıyafet, pantalon, koltuk gibi yüzeylerde ve giysilerde canlı kalamazlar. Bu nedenle de hamileliğe de yol açmazlar.Zaten bu ilişki sonrası kız arkadaşınızın regl olması da hamilelik olasılığının tamamen ortadan kalktığını gösterir. İlişki sonrası bir kere adet görülmüş olması, bundan sonraki adet dönemleri için de hamilelik olasılığını yeni bir ilişki olmadığı sürece ortadan kaldırırı. Yani ilişkii sonrası adet görmesi hamilelik ihtimalinin bulunmadığına kanıttır. Zaten arkadaşınız düzenli olarak adet görmeye de devam etmiş ilişki sonrası.

Gelelim kız arkadaşınızın annesinin ifadesine, dünyanın hiç bir yerinde veya kişisinde hamilelik durumunda adet görülmez. Yani muhtemelen annesinin sözlerini arkadaşınız yanlış anlamış. Hamile biri asla adet görmez.

Sonuç olarak içiniz rahat olsun. Hamilelik olasılığı kesinlikle bulunmuyor.