Hiv tahlillerimdeki değişiklik ve farklı sonuçlar normal mi?

Kız arkadaşımla yüzeysel olarak bir temasım oldu.Temastan 1 hafta sonra dilde sarlık ve daha sonra candida çıktı. 28. Gün- anti hiv kemiluminesans veya benzeri - 0.259 / referans aralığı 0-0.945. Gün - anti hiv kemiluminesans veya benzeri - 0.46 / referans aralığı 0-0.952. Gün - anti hiv kemiluminesans veya benzeri - 0.347 referans aralığı 0-0.9 Değerlerin değişmesinde bir problem görünüyor mu?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Öncelikle içiniz rahat olsun. Sizde HIV nfeksiyonu bulunmuyor. 28, 45 ve 52. günlerde yaptırdığınız 3 test de negatif. Üç test sonucu da raporda belirtilen negatif test sonuç referans aralığında. Yani 0 ile 0.9 arasında. Sırasıyla,  0.259, 0.46  ve 0.347 çıkmış. Normal aralıklar içinde olması kaydıyla bu test sonuçlarının değerlerinde farklılıklar olması son derece normal bir durum.

Bir önemli detayı da sizinle paylaşmak isteriz.  HIV enfeksiyonunun belirtileri ilişkiden sonra belirttiğiniz gibi kısa sürelerde asla görülmez. Hele 1 hafta sonra dilde sarılık ve candida olması tamamen HIV enfeksiyonundan bağımsız gelişen durumlardır. Testleri de uyguz zamanda yaptırmışsınız. Başka bir yeni ve korunmasız ilişki olmadıkça lütfen bir daha test yaptırmayınız. Gerek yok çünkü. Sağlıklı günler dileriz.