Merhabalar, hiv tespitinde şüpheli ilişkiden sonra PCR HIV RNA için en az 10 gün, diğer testlere gör

Tahlil.com Cevabı : Merhabalar, hiv tespitinde şüpheli ilişkiden sonra PCR HIV RNA için en az 10 gün, diğer testlere göre 2-4 hafta veya 90 gün beklemek gerektiği söyleniyor. Benim sorum: 1) Bu süre zarfında gerçekten eli kolu bağlı oturmak ve bunu kafaya takmak çok sıkıntılı. Test yaptırabilecek evreye kadar geçen sürede ne yapılabilir? 2) Eğer vücuduma hiv virüsü girmişse bu ilk günden itibaren bulaşıcı mıdır artık