Regl oldum mu? Ertesi gün hapı aldık ve hiçbir yan etki göstermedi.

Sevgilimle yanlış ilişki sonrası ertesi gün hapı aldık ve hiçbir yan etki göstermedi. Hapı aldıktan 14 gün sonra adet dönemimdi. Ertesi gün hapı yan etkisinde kanama olabilir yazıyordu. Adet dönemimde kanamam oldu ve 5 gün sürdü.Günde 2-3 ped doldurdum ve diğerleri ile aynıydı ama ben o yan etkiden korkuyorum acaba kanama yan etki olan mı diye. teşekürler.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, ertesi gün hapının yan etkileri arasında vajinal kanama ve adet döngüsünde bozukluklar (periyotlarda uzama, hafif düzeyde beklenmeyen vajinal kanama gibi) bulunmaktadır. Ancak bunlar yaygın olmayan yan etkiler arasındadır. Ancak sizin belirttiğinize göre sizde adet kanamanız olağan bir şekilde meydana gelmiş. '' 5  gün sürdüğünü, günde 2-3 ped doldurduğunuzu  ve diğerleri ile aynı bir adet kanaması olduğunu '' belirtmektesiniz. Bu da olağan bir durum. Sonuç olarak siz de kullandığınız ilaç özel bir yan etki yaratmamış ve olağan adet kanamanızı görmüşsünüz. Bu da gayet iyi bir durum. Bir sorun gözükmüyor.  Kanamannız ertesi gün hapının yan etkisinden değil olağan adet kanamasının seyrinden kaynaklanıyor. Bir sorun görülmüyor yani. Her şey yolunda, sevgiyle kalın.