Sevgilimle arkadan ilişkiye girdik ve içine boşaldım. Hamile kalmış olabilir mi?

Sevgilimle arkadan ilişkiye girdik ve içine boşaldım. Ters yattığından dolayı bir akıntı oldu vajinal bölgeye doğru. Bulanık bir akıntıydı. Hamile kalmış olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı :

Eğer vajinaya bir temas olmuş ise hamilelik söz konusu olabilir. Adet gecikmesi olursa gebelik testi yaptırmanızı öneririz.

Arkadan ilişki, ters ilişki gibi   normal olmayan ilişkilerde hamilelik şansı mümkün değildir.
Hamilelik için çok düşük de olsa sadece bir olasılık bulunmaktadır.
Boşalma sonrası menininanüsten çıkıp vajinaya sızması ve bulaşmasıdır.Bu durumda vajinaya giren sperm hücreleri gebeliğe sebep olabilir.
Bu da oldukça zayıf bir olasılıktır.Ancak tamamen de imkansız değildir.Bu tür bir ihtimal söz konusu ise beklenen adet tarihinde en az 7 günlük bir gecikme olduğunda gebelik testi yapılabilir.
Arkadan ilişkinin bir diğer riskli yanı ise, an*l ilişki hedeflenmesine rağmen yanlışlıkla vajinaya giriş ihtimalidir.
Bu durumda da kaçınılmaz olarak gebelik riski de olacaktır.

Konuya dair ve hamilelik olasılıkları ile ilgili aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilir ve konuya dair benzer sorulara uzmanlarımızca verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

Hamilelik ihtimali hangi tür ilişkilerde bulunmaktadır?

n********** :

Hocam haziran ayının 17 sinde adet oldum 24 ünde erkek arkadaşımla birlikte olduk fakat içime boşalmadı bu ay adetimden 9 gün gecikti üç kere test yaptım negatif çıktı. Bu ay adet dönemimde diş ağrısından dolayı antibiyotik ağrı kesici çok içtim acaba ondan mı olamıyorum. Göğüslerim de şişlik bel ve karın ağrım var hamile miyim?

Cevap:

İlaçlar veya yaşadığınız stresten dolayı adet tarihinizde gecikme yaşanmış olabilir. Bir süre daha adet olamazsanız bir kadın doğum uzmanına muayene olmanızı tavsiye ederiz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.