Sürtünme ilişkisi ile hamilelik sorusu

Hocam merhabalar .Nişanlımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ve boşaldı ve vajinaya temas etti .Bakireyim ve bu durum beni endişelendirdi. 4gün sonra ella içtim.(5gün içinde içilebilir yazıyordu prospektüsünde.İlacı temin edemedim bu süre zarfında bazı nedenlerden kaynaklı)Bu arada çikolata kistim için 2yılı aşkın süredir visanne kullanıyorum ve adet görmüyorum.İlişki yaşadığımız günden 3-4gün sonra kahverengi akıntı oldu. Zaman zaman bu akıntı problemini yaşıyorum ilaçla kullanırken olabilir demişti doktorum .İlişki yaşadığımız hafta antibiyotik kullanıyordum.Daha önceden de antibiyotik aldığım zaman bu şekilde akıntım olmuştu. Endişem şu hamile kalma olasığım nedir? İlaca devam etmeli miyim? Edersem adet görmeyeceğim ve geciktiğini anlamayacağım ve bu hamilelik olasılığı için aklımda hep bir şüphe olacak.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Sorunuzu yanıtlıyorum. Öncelikle ertesi gün hapını 4. gün içmişsiniz. Her ne kadar  mümkün olan en kısa sürede içilmesi önerilse de ilaçın kullanma kılavuzunda belirtildiği gibi ertesi gün hapını 120 saat (5 gün) içinde kullanmışsınız. Bu da zaten gebeliği önleyici bir durum.
Visanne kullandığınızı belirtiyorsunuz, bu ilaç  kanama   düzeninizde   değişiklikler, leke tarzı kanama, düzensiz kanamalar ya da hiç adet görmeme gibi yan etkiler yapabilir. Kahverengi akıntınız da muhtemelen bu ilaca bağlı olabilir. Zaten kahverengi akıntıyı bir hamilelik belirtsi olarak değerlendiremeyiz tek başına.
Sürtünme yoluyla ilişkilerde hele bakirelik de korunmakta ise hamilelik ihtimali mümkün değildir. Tek bir koşulda hamilelik olabilir o da son derece düşük bir ihtimaldır. Erkeğin sperm hücrelerinin vajinanın içine sızması. Bu düşük olasılığa karşı da zaten ertesi gün hapı almışsınız ve uygun zamanda kullanmışsınız.
Bu nedenle hamile kalma olasılığınızız anlattığınız duruma göre olmadığını düşünüyorum. İlaçlarınzı doktorunuzun önceden belirttiği önerilere göre kullanmaya devam etmenizi öneriyorum.

Ancak içiniz rahat etmeyecek ve kafanızda hamilelik şüphesi bir takıntı halinde kalacak ise bizce gerek olmadığını düşünmemize rağmen ilişkiden sonraki 20. gün itibariyle idrar testi yapabilirsiniz evde. Sağlıklıgünler diliyorum.