Tahil yorumlarınız nedir acaba, 10 gündür ishalim var.

10 gündür çok sık tuvalete gidiyorum isalim acaba tahlilde ne çıkmış?

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle geçmiş olsun. Tahlillerinizi inceledik. İshal şikayetinize dair Potasyum değeriniz düşük (3.38) çıkmış. Bu durum ishalde aşırı sıvı kaybına bağlı olarak görülmektedir. 10 gündür ishal olmanız buna sebep olmuş muhtemelen. Ancak bu testlerden çok size ishalin nedenine yönelik araştırmaya yol açacak testle ryapılması gerek. 10 gün geçmeyen ishal uzun bir süre. En kısa sürede gaita analizleriniz yapılmalı. Gaita mikroskopisi ve gaita kültürü ilk yapılması gerekenler. Bu testler ile ishalinizin nedeni anlaşışabilir. Bu nedene yönelik de nokta atısı bir tedavi başlanır.

Bu arada kan glukoz değeriniz de yüksek çıkmış (118). Kanı eğer aç karına verdiyseniz bu yüksek bir değer. Diyabet hastalığı için riskli olabilirsiniz. Kanı tok karına verdiyseniz ise çok dikkate alınmamalıdır bu sonuç.Ayrıca  RBC değerinizdeki hafif yükseklik ciddi bir sorun olarak görülmüyor.

Sonuç olarak ishal tanısı için tercihen bir enfeksiyon hastalıkları doktoruna en kısa sürede başvurun. İshaliniz devam ederse başka sağlık sorunları da çıkabilir. Gaita tahlilleri yapılmalı en kısa zamanda. Son olarak da bu aşama bol sıvı tüketin, haşlanmış patates, şeftalı, muz gibi gıdalar da tüketmelisiniz. Özellikle muz dan eksik potasyumunuzu karşılayabilirsiniz.

Geçmiş olsun dileklerimizle,