TOXOPLASMA ADİVİTE TESTİ

MERHABALAR EŞİM 6 HAFTALIK HAMİLE YAPILAN TESTLERDE KANINDA TOXOPLASMA TESPİT EDİLDİ VE ADİVİTE TESTİ İSTENDTİ 2 TAHLİL SONUCUDA EKTE GÖNDERİYORUM . DURUM HAKKINDA BİLGİ VE HANGİ BÖLÜM VEYA DOKTORA GÖRÜNMEMİZ GEREKİYOR AKSİ BİR DURUMDA KÜRTAJDAN FALAN BAHSEDİLİYOR BU ENFEKSİYONUN İLAÇLA TEDAVİSİ MÜMKÜN DEĞİL Mİ. ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM MANİSA DA YAŞIYORUZ.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar; Toxo Avidite testiniz yüksek olarak saptanmış, bu sonuca göre eşiniz enfeksiyonu en az 3-5 ay önce geçirmiş görünüyor, bu da hamilelik öncesi enfeksiyonu geçirdiğini gösterir. Bu durumda risk yoktur, sağlıkla bebeğinize kavuşmanızı dileriz.

Bu sonuçla Enfeksiyon hastalıkları ve Kadın Doğum hastalıkları uzmanı beraber karar verirler.

İyi günler.