Üç ay önce sevgilimle sürtünme denmeyecek kadar az temaslı bir ilişki yaşadık. Hamile miyim Hocam

Merhaba hocam, Üç ay önce sevgilimle sürtünme denmeyecek kadar az temaslı bir ilişki yaşadık 5 cm çapında endometriozis kistim olduğu için doğum kontrol hapı kullanıyordum ona ara vermiştim. Sonra açıkçası biraz telaşa kapıldım ,çok stres oldum ve olaydan 15 gün sonra evde test yaptım negatif çıktı.Reglim de üç gün gecikince doktoruma söyledim Primolut N kullandim. İlacı 1 hafta kullandıktan sonra dört günlük bir regli sürecim oldu. Bu olaydan sonraki reglimde doğum kontrol hapına tekrardan başladım. Şu an üçüncü regli de oldum. hapın ikinci kutusuna dün başladım ancak memelerim de şekil değişikliği oldu son 1 haftada biraz büyüdüler dönem dönem vücudumda ödemler oldu onları attım. Sanki meme ucunda biraz renk değişimi oldu gibi geldi .Bu beni telaşa soktu hamile olma ihtimalim var mıdır. Çok stresliyim tekrardan test yapmak ya da hastaneye gitmeyi istemiyorum. psikolojim çok yara aldı bu işten kesin emin olduğum zaman psikolojik tedavi almaya başlayacağım lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim içimi rahatlatmama ihtiyacım var.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar bizlere belirttiğiniz bilgilere göre hamile olmadığınız kesin. Bunun sebeplerini de size iletelim.Zaten ilişki sonrası gebelik tesit yaptırmışsınız ve negatif çıkmış. Buna ilave olarak da ilişki sonrası 3 kere  ard arda adet dönemine girmişsiniz.Hem test sonucunuz hem de ilişki sonrası defalarca adet görmüş olmanız kesinlikle hamilelik olmadığını gösteriyor.. Özellikle hamilelik korkusu olan kadınlarda bu korkunun bir takıntıya dönüştüğü durumlara rastlıyoruz. Test sonucu negatif çıksa da hala hamile olduğunu düşünen veya ilişki sonrası adet görülmüş olmasının hamilelik olmadığı yönünde bir bilgi oluşturmasına rağmen bu tür hamilelik korkusu ve takıntısı olan ve psikolojisi bozulan okurlarımız da oluyor. Psikolojinizin bozuk olduğunu siz de ifade ediyorsunuz. Bu problemin giderilmesi için tercihen bir psikiyatri doktoruna hamilelik korkunuz yönünden başvurabilirsiniz.
Sonuç olarak hamilelik olasılığınız kesinlikle yok. Hamile değilsiniz belirtiğiniz bilgilere göre. Test  yaptırmanıza da kesinlikle gerek yok. Ancak psikolojik  rahay-tsızlığınız yönünden bir doktor muayenesinin uygun olacağı görüşündeyiz.

Sağlıklı günler dileriz.