Yeğenimin kortizol değeri yüksek çıktı.

Yeğenim 8 yaşında aşırı kilosu nedeniyle doktora  gittik kortizol 262.3 cıktı normal deger 6.24-18 mg\dl ultrason cektirdik ultrasonunun temiz cıktıgını söyledi.Doktor diyetle kortizolun düşecegini söyledi sizin yorumunuzu bekliyorum.

Tahlil.com Cevabı :

Evet kortizol değeri oldukça yüksek çıkmış yeğeninizin İdeal olarak bir çocuk endokrinolojisi uzmanında düzenli takip ve kontrollerini yaptırmak. Eğer kilo sorunu var ise, tabii diyetle kilo verebilir.Ancak çocuklarda diyet ve diyetin takibi çok da kolay değildir. Bununla beraber çocuğun spor aktivitelerine katılması da kilo fazlalığını önlemek için bir yol olabilir.