Yüksek olan kan değerleri ne anlama geliyor. Kronik rahatsızlıklarım mevcut.

Aşağıdaki sorunlarım ve kan testi arasında nasıl bir ilişki olabilir.Yüksek değerler bir enfeksiyona işaret midir.Hangi doktora başvurmam gerekir ..Teşekkürler.BOYUN; C4,C5,C6,C7 disklerinde boyun fıtığı, boyun düzleşmesi ve sinir sıkışması mevcuttur. Sürekli şiddetli ağrı, kitlenme, hareket kısıtlığı, yanma hissi ve şiddetli baş dönmesi vardır.Yapılan Tedaviler; İki defa farklı hastanelerde toplamda 2 ay fizik tedavi gördüm, on iki seans kuru iğne tedavisi, ozon tedavisi, akupunktur, mezoterapi, PRP, kortizon iğne tedavisi, manipülasyon tedavisi gördüm. Kas gevşetici ve ağrı kesici ilaç tedavisi uyguladılar. İyileşme sağlanamadı. Şiddetli boyun, sırt, omuz ağrısı ve baş dönmesi devam etmektedir.KASIK VE TESTİSLER; Kasıklarda sağ testiste ve epididimde künt vasıflı çok şiddetli hayat kalitemi düşürecek derecede şiddetli ağrı ve yanma mevcuttur. İdrar yaparken kesik bir akış söz konusudur.Yapılan tedaviler; 8-10 uzman doktor ile görüşülmüş, sağ tarafın ağrısı geçer düşüncesi ile sol varikosel ameliyatı olunmuş başarı sağlanamamıştır. Başka bir hastanede sağ inguinal kanaldan 6 ayrı yerden sinir blokajı işlemi yapılmıştır fakat işe yaramamıştır,Pudendal sinir blokajına cesaret edilememiştir. Sağ kasık ve testiste yanma şeklinde ağrım şiddetlenerek hayatımı olumsuz etkileyecek şekilde artarak devam etmektedir. En son 22 Ağustos 2020 tarihinde çift taraflı varikosel ameliyatı olunmuştur fakat ameliyat ağrıyı geçirmemiştir, ameliyattan sonra uyuşukluk,hissislik oluşmuştur. Ayrıca yanma tarzında ağrılarım şiddetlenerek devam etmektedir. İyileşme sağlanamadı. Sağ testisteki yanma ve ağrı devam etmektedir, sol tarafta da aynı ağrı başlamıştır. İdrar yaparken yanma mevcuttur. Hayat kalitem çok düşmüştür.Bu hastalık psikolojik olarak travmaya sebebiyet vermiştir,dayanamaz, işimi yapamaz, yürüyemez, uyuyamaz hale getirmiştir.Ayrıca sertleşme ve erken boşalma sorunları yaşamaktayım.DİZ; Sağ diz kemik iliği ödemi, çapraz bağ kopuğu, menisküs yırtığı, diz kemiği deformasyonu (kireçlenme) mevcuttur. Sağ diz aşırı kemik ve aşırı kas zayıflaması ve diz kemiklerimde sürekli şiddetli ağrı ve yanma mevcuttur.Kemik içi ödem mevcuttur.Yapılan Tedaviler; İğne tedavisi,fizik tedavi olmama rağmen Ağrılarım artarak daha kötü hale gelmektedir. Güncel olarak 6 farklı uzman doktorun söylediğine göre; menisküs dikme işlemi yapılamıyor. 2020 yılında Reviscon iğne tedavisi, Fizik tedavi, PRP, CGF Tedavisi, Mezoterapi, ödem sökücü ve ağrı kesici ilaç tedavisi uygulanmıştır fakat iyileşme sağlanamamıştır. Bir uzman doktor tarafından protez önerilmiş fakat hiç bir doktor yapmaya yanaşmamıştır. İyileşme sağlanamadı.KOLON MAKAT BÖLGESİ; Şiddetli ağrı yanma kaşıntı ve rahatsızlık hissi ile uzman doktorlara başvurdum, krem ilaç tedavisi işe yaramadı, Retroskopi sonrası hemeroid teşhisi konuldu sadece krem tedavisi uygulandı fakat işe yaramadı, başka bir hastanede kolonoskopi yapıldıktan sonra hemeroid olmadığı,polip, an*l fistül ve an*l fissür olduğu söylenmiştir. Ameliyatım gerçekleşmiş fakat aradan zaman geçmesine rağmen rahatsızlık hissi, ağrı, sürekli yanma, kaşıntı devam etmektedir. İyileşme sağlanamadı. Bu hastalık Psikolojik travmaya sebebiyet vermiştir.SOSYAL YAŞAM; İşimi yapamayacak derecede Sürekli halsizlik,baş dönmesi, isteksizlik, yorgunluk,baş ağırlığı, (Baş ve boynumun ağır gelmesi hissi ve baş dönmesi hissi) endişe, tedirginlik, aşırı terleme, çabuk yorulma,tam nefes alamama,kalbin hızlı atması(özellikle geceleri), uykusuzluk, aşırı sinir, çabuk yorulma mevcuttur.İÇ ORGANLAR; Karaciğerde 6 cm büyüme mevcuttur, kasık lenf bezlerinde şişme mevcuttur. Özellikle geceleri kalp atışlarımda değişiklik, uykusuzluk ve sık yaşadığım daralma hissi.Midemde sürekli yanma mevcuttur bununla ilgili ilaç kullanmaktayım.PSİKOLOJİ,NÖROLOJİ; Psikiyatr uzmanına gidilmiş ağır depresif nöbet teşhisi konulmuş tedaviler uygulanmış fakat hiçbir ilaç tedavisi yanıt vermemiştir. Halen nöroloji doktorunun vermiş olduğu ilaçları kullanmaktayım.Nöroloji doktorunun vermiş olduğu pregabalin özlü ilaçlar kısmi etki eder (1-2 saat) fakat ilaçların etkisi geçtikten sonra ağrılarım ve psikilojik rahatsızlığım artarak devam etmektedir.

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle geçmiş olsun. Kan değerlerinizi inceledik. Her en kadar ciddi oranda bir sorun olmasa da bazı değerler normalin dışında çıkmış.

HGB 17, 3 ve RBC 5,95 çıkmış. Bunların yüksek olması kan fazlalığı anlamına gelir. Genellikle sigara içenlerde ve yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda görülen bir durumdur. Bu değerlerde yükseklik devam ederse belli aralıklarla kan vermeniz gerekebilir. Ancak bu test sonuçlarının bir kaç hafta sonra tekrarlanıp bu değerlerin takibi ve yüksekliğin devam edip etmediğine de bakılabilir.

WBC ve NE değerleriniz de yüksek. Ne nötrofil anlamına gelir WBC de lökosit. Sırasıyla 7.65 ve 10.57 çıkmış. Bu değerler genellikle enfeksiyon durumlarında yükselir. Bu enfeksiyon basit bir boğaz enfeksiyonu olabildiği gibi idrar yolları veya vücudun başka yerinden kaynaklanan bir enfeksiyona bağlı olabilir. Ancak her 2 değer de aşırı derecede yükselmemiş şu aşamda korkulacak bir durum yok bu değerlerde. Bu tahliller d ebir kaç hafta sonra tekrar edilebilir.

Sonuç olarak kan değerlerinizde bu değerler dışında bir anormallik yok. Bu değerler de kayda değer yüksek olmadığından şu aşamada bir aksiyon almaya kısa vadede gerek bulunmuyor. Ancak dediğimiz gibi bir kaç hafta sonta testler tekrar edilebilir.

Gelelim diğer sağlık sorunlarınıza :

BOYUN: Bu konuda takiplerinizi beyin cerrahisi bölümü yapmalıdır. Gerek görülür ise ameliyat da gündeme gelebilir. Çünkü şikayetleriniz geçmemiş.

KASIK VE TESTİSLER: Bu konuda da yaşam kalitenizi olumsuz yönde etkileyen sorunlar var. Bir çok doktor da gezmişsiniz. Bu konuda alanında uzman, tercihen büyük şehirlerde bir üniveriste hastanesinde görevli akademik kadrodan bir uzman doktora tüm tetkiklerinizle birlikte başvurmanızda yarar var.

DİZ: Bu sorun için de benzer bir öneride bulunacağız. Alanında uzman, tercihen büyük şehirlerde bir üniveriste hastanesinde görevli akademik kadrodan bir uzman doktora tüm tetkiklerinizle birlikte başvurmanızda yarar var.

KOLON MAKAT BÖLGESİ:  an*l fistül , an*l fissür ve hemoroid kimi zaman cerrahi olarak tedavie dilmektedir. Bu yönde de proktoloji konusunda uzman bir genel cerrahi doktoruna başvurmalısınız.

İÇ ORGANLAR;Karaciğerd ebüyüme takip edilmelidir. Aşırı kilo sorununuz varsa bu da buna yol açmış olabilir.

PSİKOLOJİ,NÖROLOJİ;Bu konuda rahatsızlığınız olması da çok doğal zira bir çok hastalık probleminiz var ve bunların koordineli şekilde tedavi edilmesi gerekmekte. Bu konuda verilen tedaviler genellikle uzun solukludur. Tedavi alıyor iseniz tedavinizi aksatmamanızı öneririz.

Sonuç olarak geçmiş olsun dileklerimizle birlikte sağlıklı günler dileriz. Birden çok rahatsızlığınızın olması ve bu rahatsızlıkların birbiriyle de ilgili olabileceği göz önünde bulundurulduğundan büyük bir şehirde bir üniversite hastanesinde farklı uzmanlık alanındaki doktorlara tek bir çatı altında muayane olmanızda yarar görüyoruz.