Merhaba yaklaşık 5 ay önce sürekli halsizlik, çarpıntı , soluk renk, vücutta morluklar şikayetleri ile bir dahiliye doktoruna başvurdum,

Merhaba yaklaşık 5 ay önce sürekli halsizlik, çarpıntı , soluk renk, vücutta morluklar şikayetleri ile bir dahiliye doktoruna başvurdum, kan sayımı istedi, sonuç HGB 4,2 PLT 8 NEU 0,012 idi bunun üzerine araştırmaya sevk edildim 2.5 ay hemotoloji bölümünde yattım 2 kemik iliği biyopsisi ve aspirasyon yapıldı, önce AML olduğumu daha sonra aplastik ve sonrasında Miyelodisplastik sendrom olduğunu söylediler fakat bir süre sonra bu hastalıklarla aynı semptomları taşımama rağmen hiç biri olmadığımı söylediler , tüm tetkikler ve taramalar yapıldı plt düşüklüğüne rağmen dalak normal boyutlarında organların işleyişlerinde de hiç bir sorun yok. sonrasında İstanbul'da başka bir araştırma hastahanesine gittim orada da aspirasyon işlemi tekrarlandı ilikte üretim bozukluğundan şüphelendiler yine de net bir sonuç alınamadı .Şu an Ankara'dayım ve yaklaşık 2 aydır araştırma hastanesinin kemik iliği nakil ünitesinde ayaktan araştırılıyorum burada da 2 defa kemik iliği biopsisi verdim ilk biopsi sonucunda iliğimin yeterli ve sorunsuz çalıştığını söylediler, sürekli nötropenik değilim 2 aydır taransfüzyon yapılmıyor hemoglobin değerim 8-9,6 plt 22 -77 seyrediyor kan alacağım kadar düşmüyor fakat normal değerlere de çıkmıyor 3 gün önce 2.biopsimi oldum ve başka bir araştırma hastanesinde APA testi verdim.Sonuçları bekliyoruz. Rahatsızlığımdan 3 hafta sonrası kendimi topladım ve hiç bir şikayetim olmadı halsiz yada yorgun hissetmiyorum solukluğum gitti sizce hangi rahatsızlık olabilir teşekkür ederim..

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle geçmiş olsun.Anladığım kadarı ile teşhisiniz için ileri tetkikler yapılıyor.Bence içiniz rahat olsun bu kadar zamandır tetkiklerinizin devam etmesi teşhisiniz için özen gösterildiğini ortaya koyuyor.Yazdıklarınızla bir tanı koymam mümkün değil.Ama doğru adreste olduğunuza inanıyorum. Ankara'daki araştırma hastanesinde umarım teşhisiniz koyulacaktır.