;

Daha Yaratıcı Olmak İçin Neler Yapılabilir?

Yayın Tarihi : 2016/01/13 12:17 • Güncelleme Tarihi : 2016/01/13 12:17 •
Hayatımıza yaratıcılığımız sayesinde katılan yenilikler çoktur

Hayatımıza yaratıcılığımız sayesinde katılan yenilikler çoktur. Bir şeyi hayal eder ve uygulamaya geçmek için işe koyuluruz. Bu süreç bizim yaratıcılığımızı ortaya koyacaktır. Problemlerin çözülmesinde öne attığımız bir fikir, başkalarıyla aynı şeyi görmek fakat farklı açıdan düşünmek, işe yarar bir şeyin meydana getirilmesi ya da kendi tariflerimize göre yaptığımız bir yemek... İşte bunlar da yaratıcılığımızın sonuçlarıdır. 

Daha yaratıcı olmamızda bize fayda sağlayacak birkaç tavsiye vardır. Müzik dinlemek konsantrasyon düzeyimizi artırarak beynimizi harekete geçirecektir. Serbest düşünün. Sınırların kaldırıldığı bir ortamda fikirleriniz daha çok işe yarayacaktır. Mavi veya yeşil renk performansınızı artıran renkler arasında. Bunun sebebi mavinin deniz ve gökyüzüyle bağdaştırılması yeşilinde ferahlık veren bir renk olmasıdır. 

Başkalarından fikir almaktan çekinmeyin. Yeni fikirler sizi her zaman destekleyecektir. Yapılan araştırmalar sonucunda bir problem uzanarak düşünüldüğünde oturarak düşünmekten daha kolay çözülebiliyor. Her zaman gülümsemeye özen gösterin. Neşeli olmak beynin aktivitelerini artıracaktır.

Yorumlar

Yorum
; ;