Burundan Hiv Bulaşır mı?

Hocam partnerimle sadece el parmak ile vajina ve makat bölgesine girip çıkma gibi dokundum hiç bir şekilde ağızdan vesaire cinsellik olmadı. Parmagında yara da yoktu parmağımla sonrasında burnuma dokunma temas gibi durumlarda hiv bulaşır mı bana.Test olmuştum olaydan önce negatif sonuc bir daha yaptırayım mı yoksa. Konuyu kapatayım mı?

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle sizi HIV virüsünün nasıl bulaştığı konusunda bilgilendireyim. HIV, kan yoluyla ya da anne sütü, sperm, vajinal ve rektal sıvılar yoluyla bulaşmaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere cinsel ilişki yoluyla bulaşma riski fazla olan bir virüstür. Siz bir cinsel ilişki yaşamamışsınız. Bu nedenle cinsel yolla bulaşmadan söz edemeyiz. Dokunma sürecinde de sizde veya partnerinizde dokunulan bölgelerde karşılıklı bir kanama yoksa, kan yoluyla da bulaşma olmayacaktır. Bu sebeple belirttiğiniz ilişki sebebiyle bir HIV bulşama riski yoktur. Konuyu kapatabilirsiniz. İçiniz rahat olsun.