Bakireyim hamile olabilir miyim?

İyi günler. 4 Şubat'ta adet olmuştum. 14 Şubat'ta erkek arkadaşım sürtünmeli ilişki yaşadım ve ertesi gün hapı içtim.ve 20 Şubat'ta tekrar adet oldum yani bu durumda regl döngüme göre 2 hafta erken adet olmuş oldum. Normalde adeti geciken biriyim. Daha sonra 1 Mart'ta erkek arkadaşım ile sürtünmeli ilişki yaşadım içime boşalma falan olmadı hiç ama üstüme boşaldı ben hemen temizlendim. Şimdi de adet olamıyorum son döngüme göre 6 gün gecikmem var hamile olma ihtimalim nedir. Şuan test yapma imkanım olmadığı için soruyorum. Bakireyim ve ertesi gün hapını nerde ne zaman kullanmam gerektiğini de geç öğrenmiş oldum.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, ertesi gün hapları kullanım sonrasında kullanan kişide adet döngüsünde düzensizlik yapabilir. Yani adetiniz gecikebilir veya daha önce adet olabilirsiniz. Bu sebeple adet gecikmeniz buna veya hamilelik şüphesinin beraberinde getirdiği strese bağlı olabilir.

Gelelim hamilelik şüphenize ve hamile olma ihtimalinize. Belirttiğiniz şekilde bir beraberlik ile hamile olma ihtimaliniz yoktur. Bakire olduğunuzu ifade ediyorsunuz. Ayrıca vajinaya da bir temas olmamış son yaşanan ilişkinizde. Üstünüze boşalma sonrası zaten yıkandığını belirtiyorsunuz. Şu aşamada zaten test yaptırmanıza da gerek bulunmuyor. Önceden de belirttiğim gibi stres de adetinizde gecikmeye sebep olabilir. Sonuç olarak önümüzdeki günlerde normal adetinizi göreceksiniz. Hamile olmanız mümkün görülmüyor verdiğiniz bilgilere göre.

Sağlıklı günler dileriz.