Günlük Kıyafetiniz Enerjinizi Etkiler!

Yayın Tarihi : 2017/04/07 12:46 • Güncelleme Tarihi : 2020/12/27 23:21 •
Gün boyu giydiğiniz giysiler aslında gün içindeki enerjinizi de etkiliyor
Günlük Kıyafetiniz Enerjinizi Etkiler!

Kıyafetler her ne kadar rutinimiz olsa da, görünenden daha fazla anlam taşır. Kişinin tarzı, hayata bakışı ve kişiliğini ortaya koyar. Peki kıyafet enerjiyi nasıl etkiler? Seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Kıyafet Enerjiyi Nasıl Etkiler?

Renklerin çok derin anlamları vardır. Bu anlamı insanlar yüklememiş, renklerin bilinçte uyandırdığı hisler adlandırmıştır. Bu sebeple renklerin enerjisi bir gerçektir. 

Kıyafet öncelikle renk olarak kişinin enerjisini ortaya koyar. Kırmızı renk, adrenalin hormonunun simgesidir. Uyanışı, hareketliliği temsil eder. Yüksek enerji yansıtır. Siyah; asil bir renktir. Kişiyi olgun ve yetkin hissettirir. Turuncu; iştah açıcılığı ile bilinir. Bu sebeple kendinizi yemeğe kaptırmış olabilirsiniz. 

Bunun haricinde kıyafetlerdeki modeller de, enerjiyi ortaya koyar. Örneğin; fırfır, şifon ve hafif kıyafetler insanlara olumlu enerji verir. 

Ayrıca kıyafeti giyen kişi, rahat olduğunda yine enerjisini yüksek hisseder. Ayrıca kendini bakımlı bulan, güzel gören kişiler, ortamlarda daha yüksek enerji ile bulunur ve enerjiyi yükseltir.  

Kıyafet Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gün boyu giydiğiniz giysiler aslında gün içindeki enerjinizi de etkiliyor. 

Güne bulunduğunuz ortama ve yapacağınız işe uygun bir kıyafetle başlamanız oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra bedeninizi sıkan, yani kan dolaşımını zorlayan kıyafetlerden mutlaka kaçının. 

Ayrıca mümkünse pamuk gibi cildinizin nefes almasına yardımcı olacak kıyafetleri tercih edin. 

Son olarak unutmayın sağlıklı ayakkabılar da beden rahatlığı için olmazsa olmaz unsurlardandır. Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?