Kaliteli Cinsellik İçin Daha Çok Duyuyu Harekete Geçirin

Yayın Tarihi : 2018/01/23 10:14 • Güncelleme Tarihi : 2021/01/28 21:15 •
Cinsel birliktelik sırasında partnerlerin göz teması kurması ilişki bağını güçlendirdiği düşünülüyor
Kaliteli Cinsellik İçin Daha Çok Duyuyu Harekete Geçirin

Duyu organları vücutta pek çok işi sahiplenmiştir. Bilinen en önemli kısmı; çevreyi algılamak ve doğru tepkileri vermektir. 

Duyu Organları ve Başlıca Görevleri Nelerdir?

Duyu organları herkes tarafından bilinse de, cinsel ilişkideki önemini kavramak için özellikle vurgulanması gerekiyor. Duyu organları 5 adettir ve başlıca görevleri;

Göz, görme olayını kontrol eder,

Kulak, duyma olayını kontrol eder,

Deri, dokunmaya bağlı olayları kontrol eder,

Burun, koku merkezidir,

Dil, tat merkezidir. 

Duyu Organı ve İçselleştirme Bağlantısı Nedir?

Herhangi bir işe konsantre olmak, o işi en iyi algılamanın başlıca unsurudur. Çünkü dikkat kesildiğinizde; tüm duyu organları elinden geldiğinde olayı sahiplenir ve kendi açısından kavrar. Örneğin bir öğrenci dersi dikkatlice dinlediğinde; öğretmeni duyar, tahtayı görür, kalemini tutarak yazar. Yani daha çok duyu organını kullanarak, hem işitsel, hem görsel, hem de dokunsal olarak öğrenmiş olur ve herhangi birine hitap edildiğinde tüm bilgilerini hatırlar.

bu , cinsellikte de böyledir. Cinsellik zaten ten teması ile olur. Ancak buna ufak fısıldamaları, göz temasını ekledğinizde, daha çok duyu organını aktif etmiş olursunuz. Neticesinde daha kaliteli bir cinsel birliktelik ortaya konmuş olur. 

Cinsel birliktelik sırasında partnerlerin göz teması kurması ilişki bağını güçlendirdiği düşünülüyor. Cinsel ilişki ile pekişen bağ, göz teması ile daha da kuvvetleniyor. 

Ön Sevişme Nedir?

Ön sevişme, cinsellikte sık bahsedilen kavramdır. Gelin bir de, duyu organlarıyla konuyu pekiştirelim. Ön sevişme, partnerlerin gevşemesi ve rahatlaması için cinselliğe giriş aşamasıdır. Bu sebeple ufak dokunuşlar ön sevişmenin temsilcisidir. Ancak öncesinde söyenen güzel sözler ön sevişmeye daha akıcı bir giriş sağlar. Ayrıca sevişme öncesi gecelik tarzı giyinmenin özü de, göze hitap etmesi, yani partnerin bir duyusunu daha harekete geçirme çalışmasıdır ki, göz teması da bunun bir parçasıdır. Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?