Adetim 12 gün gecikti.Gebelik testi yaptırdım.Beta HCG 0,128 çıktı.

 Adetim 12 gün gecikti bugün kan testi yaptirdm sonuçta beta hcg 0.128 mIu/ml referans degerleri 0-5.3 negatif yaziyor hamile olma olasiligim nedir

Tahlil.com Cevabı : Tahlil sonucunuza göre hamile değilsiniz,Beta HCG değeriniz düşük. 10 ve altı çıkan Beta HCG değerleri gebelik olmadığnı düşündürmektedir.Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak ve Beta HCG ile gebelik tanısına  dair sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız...Gebelik testini uygun zamanda yaptırmayıp erken test yaptıranlarda da bu tür negatif sonuçlar görülebilmektedir.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiğine dair bilgi almak için tıklayınız....

s****** :

Mrb hocam.19.12.2016 ve 4.02.2016da korumasiz iliski yasadim son adet 14.02.16normalde 19unda adet oluyrdum.Sag gogusumden siktigimda sari sivi geliyor ve kasiklarim cok sis.sislik icin ult. iltihap dedi ilac bitti sislik hala var gebelik var midir

Cevap:

Yaşadığı ilişki sonrası adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Halk arasında üstüne görme denen tıp dilinde de yerleşme kanaması olarak bilinen ve adet kanamasından tamamen farklı bir kanama vardır.
Ne yazık ki bu konuda internette yalan yanlış bilgiler dolaşıyor.Üstüne görme kanaması asla adet kanaması gibi yoğun olmaz.Zaten gebeliklerde nadiren görülen bir durumdur.
Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir konusunda detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.