Hamile olabilir miyim?

Merhaba hocam. Nişanlım ile birlikte adet döngümün 8. Gününde sürtünme yollu bir ilişki yaşadık. Bakireyim ve içeri girme gibi bir durum olmadı. Üzerime boşalma olmadı ama zevk sıvısının bulaşmış olma ihtimali var. Beklenen adet tarihimden 8 gün önce kahverengi lekelenmeler yaşadım peçeteye geliyordu ped üzerine pek akmıyordu ve 7 gün sürdü. Şu anda da beklenen adet tarihim 4 gün gecikti. Zaten stresli bir dönemden geçtiğim için böyle bir şey olmuş olabilir mi ya da yaşadığım şey yerleşme kanaması olmuş olabilir mi? Ayrıca son zamanlarda döngülerimin uzunluğu da değişkenlik gösteriyordu kaydettiğim şekilde ekliyorum onuda.

Tahlil.com Cevabı :

Adet döngülerinizi inceledim. Son adetinizde 4 günlük gecikme de olağan dışı bir sapma değil. Belirttiğiniz ilişki türüne göre zaten hamile kalmanız çok düşük bir ihtimal.7 gün süren kahverengi lekelenmeler de yerleşme kanamasına benzemiyor.
Yerleşme kanaması birkaç saat ya da birkaç gün sürebilir. Yerleşme kanamanızın süresi değişiklik gösterir. Üç günden fazla sürmesi nadirdir.Yani 7 gün süren bir yerleşme kanaması beklemeyiz. Bu nedenle kahverengi lekelenmeleri bir hamilelik göstergesi olarak niteleyemeyiz.Yerleşme kanaması geçirmediğiniz görüşündeyim.
Stres adet döngüsünde düzensizlik ve beklenen ader tarihinde gecikmeye yol açabilir. Muhtemelen bir kaç gün içinde adet göreceğinizi düşünüyorum.
Sonuç olarak hamile olma ihtimalinizin çok düşük bir olasılık olduğunu ifade edebilirim belirttiğiniz ilişki türüne göre.

Ancak beklenen adetinizde gecikme 10 günü aşarsa tedbiren de olsa idrarda gebelik testi yapmanız gerekebilir.
Sağlıklı günler dilerim.