Internette hamile bayanların da regl göreceğini okudum yine şüpheye düştüm ve regl de bittikten 4 gun sonra idrar testi yaptim negatif çıktı. Hala hamilelik riskim var mi?

Hocam merhabalar. Ben Melis 24 yaşımdayım. Erkek arkadaşımla 27 haziranda korunmasız ilişki yaşadım. Sanırım tam yumurtlama günüydü. Içime boşalıp boşalmadigi konusunda emin degilim. Iliskiden 14 gun sonra yani 11 Temmuzda regl oldum ve her zamanki gibiydi. Internette hamile bayanların da regl göreceğini okudum yine şüpheye düştüm ve regl de bittikten 4 gun sonra idrar testi yaptim negatif çıktı. Hala hamilelik riskim var mi yoksa ben mi çok korkuyorum. Lütfen bilgilerinize çok ihtiyacım var, saygilarimla

Tahlil.com Cevabı : Ne yazıkki internette bu konuda bir çok sitede bilgi kirliliği içeren yazılar var.Öncelikle vurgulayarak söyleyelim.Hamile bir kadın asla adet(regl) göremez.
Korunmasız ilişkilerde gebelik riski oluşur ancak iliişki sonrası beklenen adet tarihinde normla adet kanaması gören birinde bu risk ortadan kalkmış olur.İnternette okumuş olduğunuz konu üstüne görme yani diğer adıyla yerleşme kanamaısdır. Bu kanama gebeliğin oluşması durumunda olabilmekte ancak nadiren görülmektedir. Bu gibi şüpheli duurmlarda sizin de yapmış olduğunuz gibi basit bir gebelik testi konuya açıklık getirmiş olur. Eğer kanama üstüne görme kanamsı ise test pozitif çıkar. Testin negatif çıkması da normal adet kanaması olduğunu gösterir.