Merak ettiğim eczanede satılan ultra hassas gebelk testleri ilişkidn 11 gün snra yapldığnda doğru sonç verirmi ?

 Merak ettiğim eczanede satılan ultra hassas gebelk testleri ilişkidn 11 gün snra yapldığnda doğru sonç verirmi sonç negatf. ve ilşkiden 11gün snra yapılan beta hcg 0.00 sonucu doğrumudur.ve adetin ilk 2 günü yaşanan ters ilşkde gebelk olurmu adet 7 gün sürmşse hiç boşalma olmadan.

Tahlil.com Cevabı : Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?