Aglütinasyonun var olması bir sıkıntı oluşturur mu?

abstinans 3 gün.volüm:4.8. aglütinasyon: var ph:7.5 konsantrasyon:28milyon total 134 milyon toplam motil%80 hızlı:%40 yavaş:%33 yerinde :%7 immotil:%20 motil sperm:107 milyon..bu değerler içerisinde aglütinasyonun var olması bir sıkıntı oluşturur mu? yorumlarmısınız..teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Aglütinasyon derecesi önemlidir. Eğer fazlaysa spermlerin bir arada toplanıp hedefe doğru ilerlemesini engelleyebilir ama aglütinasyon azsa bir sıkıntı yaratmaz çünkü sizin değerleriniz gayet iyi.