Cd4 Değeri Ve Hiv Rna Yorumu

Mine Hanım, merhabalar. CD4 sonucumu sayısal karşılığı ile yorumlavorumlamanızı e hiv RNA sonucumu değerlendirmenizi rica ederim.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, sonuçlarınızı inceledim. HIV RNA sonucunuz negatif görünüyor. CD4 sayısı normal 600-1200 arasındadır. sizin CD3, CD4 ve CD8 düzeyleriniz ve oranlarınız incelendiğinde CD 4 sayınızın 200 üzerinde olduğu söylenebilir, yani ciddi bir bağışıklık sorunu görünmüyor, ancak daha iyi bilgi verebilmek adına, tedavi alıyormusunuz, HIV tanısı ne zaman konuldu ve daha önceki testleriniz nedir bilmek önemlidir, bunları gönderdiğiniz taktirde daha ayrıntılı bilgi verebilirim.

Sağlıklı günler dilerim.