Glukoz (GLU) 82 mg/dL 74 - 106 Aspartat transaminaz (AST) 37 IU/L <37 Alanin aminotransferaz (ALT) 119 IU/L <37 ?

Glukoz (GLU) 82 mg/dL 74 - 106 Aspartat transaminaz (AST) 37 IU/L <37 Alanin aminotransferaz (ALT) 119 IU/L <37 Kan üre azotu (BUN) 10 mg/dL 6 - 20 Ürik Asit 5.7 mg/dL 2.4 - 5.7 Bilirubin (Total) 0.27 mg/dL <1.1 Bilirubin (Direkt) 0.18 mg/dL <0.3 Tot

Tahlil.com Cevabı : ALT karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.ALT YÜKSEKLİĞİ