Kan Sonuçlarıma göre Anti HBS pozitif

Merhaba nikah için kan sonuçlarımı aldım ama birinimnde referans dışı yazıyor ne bakıma geliyor acaba anti hbs değer 262.56 mlU / ml yazıyor ne yapmam gerekiyor?

Tahlil.com Cevabı :

Sonuçlarınız tam istediğimiz gibi gayet güzel çıkmış. Anti HBS testiniz 292.56 ile  pozitif çıkmış. Bu testin pozitif çıkması bir hastalık değildir. Vücüdunuzda Hepatit B virüsüne ve enfeksiyonuna karşı antikor yani bağışıklık olduğunu gösterir.
Yani sizde Hepatit B ye karşı bağışıklık ve koruyuculuk oluşmuş.
Bu sonuç iki nedene bağlı gelişebilir.
Aşağıda olası iki nedeni görebilirsiniz.

1.Daha önce Hepatit B aşısı olmuşsunuz.Olduğunuz aşıya bağlı olarak bağışıklık gelişmiş.Bu nedenle Anti HBS testiniz pozitif çıkmış.
2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş.

Her iki durumda da şu anda  aktif bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.

Ayrıca Hepatit B, Hepatit C ve HIV enfeksiyonu yönünden yapılan test sonuçlarınız da negatif çıkmış bu da sizde bu enfeksiyonların olmadığını gösterir.
Sonuç olarak hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Sonuçlarınız tamamen normal, normal çıkan sonuçlarınızın keyfini çıkarın.

Mutlu bir evlilik dilerim size eşinizle birlikte.