PDW nedir.Kan sayımı yapılırken PDW 21.1 çıktı.

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil.com:PDW, platellet olarak da bilinen , kan hücrelerinden trombositlerin dağılım aralığına denir. Kan sayımı,yani hemogram parametrelerinden biridir. Daha çok pıhtılaşma bozukluklarının tanısında kullanılır.
Tek başına yüksek veya düşük çıkmasının fazla önemi yoktur.Tahlil sonucunuzda bir problem görümüyor.
PDW testi, düşüklüğü ve yüksekliği ile ilgili detaylı bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.