Folat: 4.32 (folat değerim test yaptırdığım hastanede biraz düşük görünüyor referans aralığı 4.6 -18.7 ) sonuçlarım normal mi hocam ?

El titremesi şikayeti ile nöroloji bölümüne gittim kan testi yaptırdı doktor sonuclar şu şekilde: serbest t3: 3.91 , serbest t4: 1.52 , tsh:1.78 glukoz açlık :94 kolesterol:184 , ldl kolesterol:123 , hdlx kolesterol:45 , trigliserid:78 , folat: 4.32 (folat değerim test yaptırdığım hastanede biraz düşük görünüyor referans aralığı 4.6 -18.7 ) sonuçlarım normal mi hocam ?

Tahlil.com Cevabı : Bu durumda folat yani folik asit eksikliği yönünden tedavi olmalısınız.