Hbv pcr 256 referans aralığı negatif değer normal yazıyor

Hbsag:0.19 negatifAnti hbs:45.30 pozitif Hbeag:0.49 negatif Anti hbc IgM:0.10 negatif Anti hbc IgG:0.13 negatif Hbv pcr 256 referans aralığı negatif değer normal yazıyor

Tahlil.com Cevabı :

 Hepatit B enfeksiyonu yönünden testiniz olan HBS AG 0.19 ile negatif çıkmış. HBE AG testi de negatif çıkmış bu da virüsün kanda çoğalmadığını gösterir. Anti hbc IgM:0.10 negatif  ve Anti hbc IgG:0.13 negatif de gayet iyi ve mormal sonuçlar.
Ancak HBV DNA testiniz 256 çıkmış bu çok düşük bir değer. Kanda virüsün yok olmaya başladığının göstergesi.Test raporunda  normal olarak belirtildiğine göre kullanılan test kitine göre sonuç normal olarak yorumlanmış.

Sonuç olarak mevcut test sonuçlarının kanda hepatit B virüsünün negatife doğru kaydığını gösteriyor. Bu da iyileşmekte olduğunuz yönünde olumlu bir done. Önümüzdeki süreçte doktorlarının klinik takibi sürdürecektir. Şu anda endişe verici bir durumunuz bulunmuyor.

Geçmiş olsun diliyorum.